zpět na hlavní stránku

 

Konstantinovy Lázně – víkendový pobyt 2011

 

 

 

Rekondice v Konstantinových Lázních ve dnech 6. - 9. 6. 2011 se zúčastnilo 15 Alenek. Vzhledem ke krátkosti pobytu jsme vyjely z Prahy už v 6.10 hod., abychom první den stihly absolvovat nějakou proceduru. Po dvou přestupech a náročné cestě lokálkou (jel jen jeden vagon a společně s námi cestovaly tři třídy na školní výlet) nás uvítaly pohostinné Konstantinovy Lázně. Bydlely jsme blízko nádraží ve velmi pěkně opraveném lázeňském domě „Palacký“, polopensi jsme měly v sousedním hotelu „Jirásek“. Snídaně formou švédských stolů, k večeři výběr z několika jídel – moc nám chutnalo.

 

Během pobytu jsme měly dva dvouhodinové vstupy do Wellness centra, ve kterém byl bazén, vířivky, Kneipovy chodníčky, aromatická sauna a pára. Většina z nás si to vybrala v pondělí a ve středu. V úterý jsme měly načasovanou hodinovou proceduru dle vlastního výběru. Nabídka byla bohatá, sdělovaly jsme si své dojmy, protože každá z nás měla takovou proceduru poprvé (např. smyslovou masáž, medovou koupel, čokoládový zábal).

 

Kromě procedur jsme poznávaly okolí. V úterý jsme se rozdělily podle časování. Část šla na vycházku na Hradišťský vrch, část na Krasíkov. Ve středu jsme šly všechny naučnou stezkou ke Studánce lásky. Ačkoliv předpověď počasí slibovala bouřky, bylo všechny dny pěkné počasí.

 

Ve středu večer vystupovaly v amfiteátru folklorní soubory z Plzně, Makedonie a Indie na zahájení Mezinárodního plzeňského folklóru v Konstantinových lázních. Po programu jsme se ještě společně bavily v kavárně hotelu Jirásek. Ve čtvrtek jsme po snídani balily, prošly jsme se ještě parkem a odpoledne ve 14,15 hod. odjížděly směrem k domovům.

 

Rekondici vedla Ivana Antošíková (byl to její křest v této nové funkci) za pomoci Lídy Hamanové – původní vedoucí Věra Uhrová onemocněla těsně před odjezdem. Oběma děkujeme, i jejich zásluhou byl celý pobyt plný pohody.

 

Pobyt byl uskutečněn za podpory grantu Hlavního města Prahy v oblasti zdravotnictví pro rok 2011.

 

 

                                                                                           Bedřiška