zpět na hlavní stránku

A L E N   P R A H A                                               

 

                                           H o d n o c e n í

         rekondičního pobytu v pensionu Riviéra a Póla Luhačovice

 

                organizovaného sdružením žen  ALEN Praha v termínu 26. 4. – 6. 5. 2011

             

            Rekondice Alenek v Luhačovicích se ukázala jako atraktivní – přihlásilo se 28 členek. Musely jsme přiobjednat ubytování a i tak se všechny bohužel nevešly, tak jsme bydlely odděleně - v pensionu Riviéra a Vepřek – Póla. Na stravování ve formě polopenze jsme chodily do Společenského domu, kde jsme byly všechny spokojené.

            Luhačovice patří k těm krásným lázním, které jsou v jarním období malebné až kouzelné. Klima okolní přírody nám dodávalo každý den dobrou náladu a procházky po kolonádě a popíjení minerálních pramenů Vincentka, Ottovka a Aloiska hladily po duši. Lázeňská péče ve formě procedur – plavání, cvičení ve vodě, masáže, uhličité a perličkové koupele – byla perfektní, jejich účinnost nás zaktivovala k větší fyzické pohodě. Od pana ředitele lázní jsme dostaly i poukaz do Wellness Centra hotelu Alexandria na 2 hodiny relaxace a využití všech jejich nových atrakcí. Bylo to luxusní, moc děkujeme za tento bonus.

            Tím, že o naše těla i dušičky se všichni v Luhačovicích moc dobře starali, měly jsme elán i na vycházky a večerní posezení. Navštívily jsme koncert v hotelu Palace, kde jsme si v podání brněnských umělců poslechly muzikálové melodie a šansony Edith Piaf. Zazpívaly jsme si při harmonice české, moravské i slovenské písničky. I na taneček zbyl čas.

            Víme, že organizace tak velké skupiny děvčat a při množství procedur byla složitá, děkujeme účastnicím za trpělivost. Čas pobytu byl vyplněn podle aktuálních možností, nabídky lázní a volného času mezi procedurami vycházkami do Pražské čtvrti, k zámku, na Hradisko a Jurkovičovou alejí do Pozlovic.

            Velmi se nám vydařil sobotní výlet do Lešné na zámek a do zoologické zahrady, kde nás překvapila účelnost a rozmanitost prostředí, kde žijí spokojená zvířata. V neděli jsme se prošly k pozlovické přehradě a v pěkném hotelu Adamantino jsme se vykoupaly v bazénu i ve vířivce a naobědvaly se. Víkend nám zpestřily dvě ošklivé ale hodné čarodějnice, které přiletěly na koštěti ze svého sabatu k nám na večírek.

            Zajímavou akcí byla návštěva terapeutických pracovnic Gaudia proti rakovině. Dopolední seminář s MUDr. Olgou Kunertovou „O vyjednávání“ jsme absolvovaly všechny. Další téma (to už nás bylo méně)  „Poznej sama sebe“ jsme měly výtvarně ztvárnit – kreslily jsme a malovaly a společně s Olgou a France si o tom hodně povídaly – i francouzsky! Úžasná byla i relaxační masáž nohou, kterou nám nabídla terapeutka Alena a na kterou můžeme chodit i v Praze.

            Jak hodnotily pobyt členky? Všechny psaly „Bylo to zajímavé, posílilo nás to“ – od krásných veršů, milých známek (samé jedničky), pěkného poděkování, pohlazení a úžasného psaní od členek Alenu, které byly na rekondici poprvé, až po bohužel 2 členky, které nebyly spokojené s vedením pobytu a kritizovaly ubytování. Snad nepochopily význam rekondice, vzájemné sdílení a společnost Alenek.....?!?

            Neštěstí má tu dobrou stránku, že nás učí poznávat opravdové přátele.

 

V Praze dne 25. května 2011                                           Jindra Mařincová a Míla Hájková

                                                                                                     vedoucí pobytu

                                                                                  

Projekt je financován Magistrátem hl. m. Phy formou grantu v oblasti zdravotnictví

pro rok 2011.