zpět na hlavní stránku

 

 

M Ó D N Í   P Ř E H L Í D K A   -  A N I T A   C A R E 

 prádlo, protetika, plavky

 

Ve středu 4. února 2009 se konala na Novotného Lávce v konferenčním sále ČVTS módní přehlídka zdravotně upraveného prádla, plavek a protetických pomůcek. Prádlo nám přijely předvést manekýnky z německé firmy ANITA CARE. Přehlídku připravila ELIŠKA - Zdravotnické prodejny ve spolupráci se sdružením ALEN.

 

Už příchod do velkého sálu byl velmi příjemný. ANITA CARE nás přivítala nejen skleničkou dobrého nápoje a výbornými preclíčky, ale děvčata z ELIŠKY nám nabídla též obsáhlé katalogy předváděného prádla a pomůcek a poukázku na slevu při nákupu v prodejnách ELIŠKA. Na všech místech, kam jsme se usadili, byl pro každého účastníka připraven krásně a pečlivě zabalený dárek s červenou stuhou od pracovnic AnitaCare.

 

Zahájení přehlídky se ujmul jediný muž - zástupce firmy ELIŠKA - Zdravotnické prodejny a pak se postupně na podiu vystřídaly samé krásné ženy. Přehlídkou a krásnými modely nás provázela paní Beate Raupach z Brannenburgu v Německu, v češtině ji podrobně doplňovala paní Helena Jakovcová - zástupkyně firmy ANITA pro ČR, na závěr přehlídky přišla na podium i skromná paní Eliška Daňková a všechna její děvčata z prodejen ELIŠKA. A my už jsme jen sledovali dvě úžasné manekýnky Ingrid a Rozu, obdivovali jejich eleganci, úsměv a profesionalitu. Ocenili jsme, jak jim všechny modely sluší, že je předvádí tak přirozeně a vstřícně procházejí mezi řadami diváků.

 

Všechny modely sklidily velký potlesk, obdivovali jsme jednoduché a funkčně krásně vymodelované podprsenky, barevné odstíny od bílé po černou, elegantní jemné výšivky a krajky, podprsenky beze švů, prádlo z elastického mikrovlákna, z prodyšného lehkého materiálu, nastavitelná široká vypolstrovaná ramínka, elegantní střih i sportovní pohodlné prádlo. Elegantní manekýnky vše předváděly včetně doplňků - klobouků, šátků a třeba i míče a vtipných her.

 

O přestávce jsme měli možnost všechny modely si prohlédnout zblízka na stojanu, osahat a rozhodnout se, co si půjdeme do prodejny koupit.

 

Na filmu jsme viděli provoz firmy ANITA Care a také výrobu epitéz. Zjistili jsme, že je to náročná ruční práce a každá epitéza je vlastně jeden originál. AnitaCare nabízí mnoho variant.  Předvedeny byly epitézy tvarované v souladu s proporcemi těla, z lehkého materiálu, z prodyšného mikrovlákna, sportovní epitézy (na plavání), individuální epitézy s možností změn objemu i tvaru, jemné vyrovnávací silikonové výplně. Důležité je při nákupu protetiky     si vše dobře vyzkoušet, aby výsledek byl opravdu optimální a dokonale splnil všechny požadavky zdravotní i vzhledové.

 

V druhé části přehlídky jsme viděli nádherné plavky z nové kolekce 2009, které jsou už teď k dostání v prodejnách Eliška. Největší úspěch měly tmavě modré plavky s bílou kresbou po straně a plavky s modrohnědým zlatým vzorem, které jsou asi také nejdražší. Dokonalé byly plavky s květinovým vzorem a k tomu zavinovací lehounké letní kalhoty. Pro pohodlí v bazénu nebo u moře a pro dobrý pocit krásně tvarovaného těla.

 

Jak napsala Jarka do Aktualit Klubu ŽAP, akce byla velmi zdařilá, dozvěděli jsme se spoustu novinek o epitézách, prádle i dalších výrobcích pro ženy po ablaci prsu. Sešlo se skoro na sto hostů - nejvíc bylo samozřejmě členek ALEN, ale i jedna ŽAPka z Prahy, jedna BENKONka z Benešova a jedna členka KON Pardubice až z Brandýsa n. Orlicí (škoda, že děvčat nepřišlo víc), potenciální členky - pacientky onkologie, lékaři, zdravotní sestry, lymfoterapeutky, dokonce bylo v hledišti i několik mužů.

 

Škoda, že nemůžeme každý model, každý výrobek popsat podrobně, určitě by to bylo pro všechny zajímavé. Ale tolik místa nemáme. Budeme se tedy těšít, že přijdete do prodejen ELIŠKA a vše si prohlédnete a zakoupíte. A taky budeme věřit, že tato akce nebyla ojedinělá.

Kromě krásných zážitků přinesla také pro ALEN příspěvek do pokladny ve výši 3.900,- Kč.

 

Na závěr programu se zástupci všech zúčastněných firem sešly na společné večeři. Paní Beata nás velice potěšila tím, jak se zajímala o práci sdružení ALEN a vůbec o problémy žen s rakovinou prsu v České republice.

 

Děkuji ELIŠCE, ANITĚ a všem zúčastněným za krásný večer.

 

                                                                                                  Daniela Kelišová

                                                                                   

 

 

           

POZOR  -  ZMĚNA ADRESY  -  POZOR 

 

Zdravotnická prodejna ELIŠKA se 1. května 2009 stěhuje z Polikliniky Budějovická

na novou adresu:   Praha 2, Slezská 2127/13 - 250 m od metra A - stan. nám. Míru,

telefony 221 001 294,  603 182 127, otevřeno pondělí - pátek  8 - 19 hod., sobota 10 - 17 hod.

Více informací a novou kolekci plavek 2009, kterou jsme viděly na přehlídce, najdete na

www.zpeliska.cz.