zpět na hlavní stránku

Koncert Octopus Pragensis - 3. 11. 2008

 

reprezentační prostory Michnova paláce

 

2. benefiční koncert  - na závěr oslav 15 let ALENu

 

 

 

 

Na závěr roku, ve kterém ALEN oslavuje 15 let své činnosti, 15 let od zaregistrování občanského sdružení, které pomáhá ženám překonat rakovinu prsu, jsme uspořádaly 2. benefiční koncert. V reprezentačních prostorách Michnova paláce v Praze na Újezdě se sešlo 80 hostů, aby si poslechlo hudbu vrcholné renesance.

 

O úvodní vystoupení se postaraly děti z Centra volného času Botič, se kterým jsme tímto večerem zahájily spolupráci. Účinkující přivedla ředitelka centra paní Helena Bendová. Adam zahrál na housle s doprovodem klavíru Novosvětskou Antonína Dvořáka a slečna Bendová nám přednesla krásné verše A. S. Puškina Taťánin dopis Oněginovi.

 

Vokální soubor OCTOPUS PRAGENSIS pod vedením uměleckého šéfa PhDr. Petra Daňka zpíval podle programu hudbu renesanční a barokní. Vokální soubor vznikl v roce 2004, tvoří ho osm zpěváků (soprán, alt, tenor a bas) a zpívá s nimi naše milá Nadia Ladkany. Pan dr. Daněk pořad sám  provázel svým vyprávěním o souboru, o staré hudbě, o životě autorů hudby i příhody ze života souboru. Myslím, že si hudba 16. století získala mezi námi své nové příznivce.

                                  

Potlesk na závěr vystoupení byl dlouhý a atmosféra celého večera moc příjemná.

 

Po skončení jsme ještě dlouho seděli při kávě, minerálce nebo becherovce, ochutnávali výborné výtvory našich děvčat a povídali o hudbě i o životě a dalších plánech ALENU. Ani účinkujícím se nechtělo domů z krásných prostor Michnova paláce.

 

Děkujeme všem účinkujících za vystoupení (bez nároku na honorář), Alenkám za pomoc při přípravě večera, hostům za účast a finanční příspěvek, České obci sokolské za vstřícnost při vyměřování pronájmu.  Výtěžek této benefiční akce bude samozřejmě použit na pomoc ženám s onkologickým onemocněním.

 

Na konec jsem si nechala ještě jedno poděkování – Evce Babce, která napekla neuvěřitelných 250 perníčků, ozdobila je písmenkem A, číslicí 15 a vánočními motivy, zabalila do celofánových sáčků s mašličkou a rozdávala všem hostům i účinkujícím. Úžasné a pro moje ruce nepochopitelné!

 

                                                                                                                                 Daniela